KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14765072
nr 1476 5072
Ture Jörgensen
(1907-1962), Sverige
Etsning, Lokomotiv. Signerad, numrerad 25/50. Bildmått: 33x26 cm, yttermått inklusive ram: 51x43 cm
Ture Jörgensen, född 1907, död 1962, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:20:57
17/6 11:24:36
Ture Jörgensen
Läs mer om Ture Jörgensen